8F Factory Vacheron Constantin Overseas Perpetual Calendar 4300V/120R-B509 41.5mm Full Rose Gold Blue Dial
CHF406.89
Brand : Vacheron Constantin
Model : Overseas 4300V Perpetual Calendar 4300V/120R-B509
Case Diameter : 41.5mm
Movement : Cal.1120QP Automatic
Case Material : Rose Gold
Bracelet Material : Rose Gold Strap
Dial : Blue
Bezel Material : Rose Gold
Crystal : Sapphire Crystal
Water Resistance : 5 ATM
Clasp : Fold Clasp
Clasp material : Rose Gold
Product Detailed Description
Under the Stars, Forward with Resolve] 8F New Release: Overseas 4300V Perpetual Calendar Watch
This exquisite timepiece features a 41.5mm case and is equipped with the ultra-thin 1120 QP/1 automatic mechanical movement, offering a perpetual calendar and moon phase display with a clean and balanced layout:
Day of the week at 9 o’clock
Date at 3 o’clock
Month at 12 oclock
A true masterpiece welcome to experience its timeless elegance.
Please identify the merchant when purchasing to prevent buying counterfeit 8F Factory products